Real Madrid’i yarı finale taşımıştı! Müslüman taraftarlar o sevinci konuşuyor

UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Real Madrid, Manchester City’i penaltılar sonucu mağlup ederek yarı finale yükselmişti.

Seri penaltı atışlarında Real Madrid adına son penaltıyı kullanmak için topun başına geçen Real Madrid’in Müslüman futbolcusu Antonio Rüdiger, topu ağlara göndererek takımını Devler Ligi’nde yarı finale çıkarmayı başardı.

SEVİNCİ ÇOK KONUŞULDU

Arda Güler’li Real Madrid’de tüm oyuncular turu getiren golle birlikte az sayıdaki taraftarlarına koşarak sevinçlerini birlikte yaşadılar. Bu esnada kameralara yansıyan Rüdiger’in tekbir getirerek sevinç yaşadığı görüldü.

Kameralara “Allahu ekber, yes!” diye bağıran ve işaret parmağıyla gökyüzünü gösteren Rüdiger’in bu hareketi sosyal medyada kısa sürede milyonlara ulaştı.


DAHA ÖNCE AÇIKLAMALARI İLE TAKDİR TOPLAMIŞTI

Geçtiğimiz yıllarda Müslüman olduğunu açıklayarak dikkatleri üzerine çeken Alman stoper, “Müslüman’ım, Allah’a inanıyorum ve bu yüzden maçlardan önce dua etmeyi seviyorum. Takım arkadaşlarımın, rakiplerimin sakatlanmaması için ve bunun yanında stadyumdaki tüm insanlar için dua ediyorum. Dua etmek için fazla bir şeye ihtiyacım yok” ifadelerini kullanmış ve takdir toplamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir